Інтернет-магазин в процесі розробки

Каталог

Цей сайт використовує cookies

Доглядова косметика: список необхідних продуктів

Косметика для догляду за собою – це те, з чим ми починаємо і закінчуємо кожен свій день. Доглядові засоби призначені для підтримки молодості, краси та здоров'я шкіри, а також для вирішення конкретних завдань.

Останнім часом і жінки, і чоловіки витрачають все більше часу та грошей на ефективний та якісний догляд за шкірою. Під «якісним» ми маємо на увазі той догляд, який підходить саме вашому типу шкіри та її стану зараз.

уходовая косметика список необходимых продуктов +фото

Розглянемо, які види доглядової косметики існують і які продукти для догляду за шкірою дійсно потрібні.

Види доглядової косметики

За типом застосування

За типом застосування серед основних видів доглядової косметики можна виділити:

  • гелі та пінки для очищення;
  • тоніки;
  • сироватки;
  • креми та емульсії;
  • маски;
  • місти (спреї).
виды уходовой косметики

Доглядова косметика працює для нашої шкіри за кількома напрямками:

  1. Очищення – найперший і необхідний етап ранкового та вечірнього догляду. Регулярне очищення шкіри має бути щоденною звичкою для всіх – навіть для власників безпроблемної ідеальної шкіри. Це може бути гель, пінка, молочко або гідрофільна олія.
  2. Тонізація. Використання різних тоніків спочатку призначалося для відновлення pH (кислотно-лужного балансу) шкіри. Так як зараз виробники випускають досить щадні засоби для вмивання з низьким pH (в ідеалі, не містячі мила), то вони практично не порушують нормальне середовище шкіри. Тонік нейтралізує дію жорсткої води і видаляє можливі залишки лугу після очищення шкіри. Крім того, нанесені після тоніка сироватки та креми діятимуть краще та активніше.
  3. Зволоження. Засоби, призначені для насичення шкіри вологою та перешкоджаючі її випаровуванню, відновлюючі ліпідний бар'єр – це необхідність. Базовий зволожуючий крем, сироватка з гіалуроновою кислотою – ті засоби, які підходять майже всім і годяться як для денного, так і для вечірнього догляду.
  4. Живлення – насичення шкіри необхідними вітамінами та мікроелементами. Це, в основному, живильні креми та натуральні олії (обов'язково слідкуйте за тим, щоб вони були некомедогенними).
  5. Захист. Сонцезахисні засоби з SPF зберігають шкіру від впливу ультрафіолетових променів. Без них шкіра швидше старіє та виникають ризики захворювань, у тому числі раку шкіри. Також до захисних відносяться засоби з антиоксидантами, які знижують шкоду від впливу вільних радикалів та УФ-випромінювання, зміцнюють захисний бар'єр шкіри (креми та сироватки з вітаміном С, А або Е, коензимом Q10, ресвератролом).
  6. Окремим напрямком догляду можна виділити антивікові засоби, які підтримують щільність та пружність шкіри, борються зі зморшками та попереджають їх появу. Це продукти з пептидами, ретинолом та ретиноїдами, бакучиолом, коензимом Q10.

За складом

За складом косметичні засоби поділяються на:

  • класичні засоби, які далеко не завжди містять лише корисні для шкіри компоненти;
  • натуральну косметику, яка за стандартами повинна містити не менше 95% натуральних інгредієнтів (води, природних мінералів, рослинних інгредієнтів);
  • органічна косметика – це та сама натуральна косметика, але, крім цього, щоб отримати позначку «органік», під час виробництва продукції бренд повинен використовувати лише екологічно чисту сировину (отриману без застосування хімікатів, пестицидів та гормонів). Натуральна та органічна косметика не може містити парабенів, мінеральних масел, парафіну, синтетичних ароматів та барвників, ГМО та інших шкідливих для здоров'я речовин. Процес виробництва не повинен шкодити навколишньому середовищу, заборонено тестування на тваринах.
  • мінеральна косметика – це натуральна косметика з наявністю в її складі мінералів, ретельно очищених і потім подрібнених у найдрібнішу пудру.
виды уходовой косметики по составу

Якщо ви не хімік за освітою, розібратися у довгих списках складів досить непросто. Зараз є спеціальні сайти, де можна в режимі он-лайн проаналізувати склад косметики на безпеку.

Багато сучасних брендів косметики вказують про свою безпеку на упаковках та в описі продуктів. Останнім часом з'являється все більше брендів, які використовують чисті інгредієнти і не тестують свою продукцію на тваринах, що не може не тішити.

Мінімум необхідних продуктів догляду

минимум продуктов ухода

Які ж продукти для догляду за шкірою варто придбати? Для тих, хто хотів би зібрати мінімум необхідних засобів догляду за шкірою та не знає, що обрати в першу чергу, ми підібрали список продуктів, які точно не будуть зайвими:

  1. Засіб для вмивання. Макіяж, міський пил і бруд, що осідає на шкірі, шкірний жир і ороговілі клітини – все це обов'язково потрібно змивати з обличчя та шиї. В ідеалі таких засобів має бути два – один для зняття макіяжу (не важливо, що це – гідрофільна олія, молочко, пінка – обирайте на свій смак), другий – м'який гель для ранкового очищення шкіри та другого етапу вечірнього вмивання. Головне, після очищення не повинно бути відчуття стягнутості та сухості. Умивання «до скрипу» – не є добре.
  2. Зволожуючий засіб. Хороший зволожуючий крем потрібний усім, незалежно від віку. Зволоженням можна досягти більш еластичної та гладкої шкіри, зменшити кількість та глибину дрібних зморшок. Обирайте крем, відштовхуючись від вашого типу шкіри, особистих уподобань та сезону. Зволожуючі засоби можуть бути як з насиченою формулою та щільною текстурою, так і легшими, у вигляді гелю або рідкої емульсії.
  3. Відлущуючий засіб. Раніше ми вже писали, що регулярна ексфоліація шкіри дуже важлива, тому що ороговілі клітини епідермісу мають властивість накопичуватися на її поверхні. Вони не тільки не дають вашому догляду проникнути далі, але й можуть спровокувати запалення та висипання, з'єднуючись зі шкірним жиром та блокуючи пори. Відлущувальні засоби допомагають видалити омертвілі клітини з поверхні шкіри, роблячи її гладкою і сяючою. Їх потрібно використовувати регулярно, але в міру – двох-трьох разів на тиждень буде цілком достатньо. Вибір засобів великий – різні кислотні сироватки, пілінги і тоніки, механічні скраби, скатки, ензимні пудри. Дуже важливо, щоб засіб не травмував і не дратував шкіру. Особливо акуратним і уважним потрібно бути тим, у кого чутлива, суха шкіра, сильно виражений купероз.
  4. Сироватка. Це рідкий продукт, що містить активні компоненти у високій концентрації – набагато більшій, ніж у кремі або емульсії. Такі «коктейлі» з високим відсотком активних речовин швидко проникають у шкіру (завдяки своїй легкій текстурі) і працюють над конкретними завданнями – зволоження, антиоксидантний захист, попередження старіння, освітлення тону шкіри, боротьба з висипаннями і т.д. Тому, обираючи сироватку, виходьте із потреб вашої шкіри.
  5. Засіб для захисту від сонця. Те, що багато хто ігнорує – захищати обличчя від ультрафіолетового випромінювання потрібно не лише на пляжі, а й цілий рік. У холодну пору року (при низькому УФ-індексі) буде достатньо тональної основи або BB-крему з SPF у складі, а влітку необхідний окремий сонцезахисний крем. Потрібно пам'ятати, що УФ-промені викликають фотостаріння шкіри, призводять до утворення глибоких зморшок та пігментних плям, збільшують ризик виникнення раку шкіри. Сонцезахисні засоби бувають двох видів: з фізичними та хімічними фільтрами. Також є комбінації цих фільтрів. Обидва види мають свої особливості та підходити до вибору потрібно уважно. Радимо уникати дешевих засобів, у яких можуть бути небезпечні для здоров'я компоненти.

Звичайно, цей список ви можете доповнювати й іншими засобами для догляду за шкірою: всілякими тоніками, масками, патчами та спреями, і навіть вводити в рутину спеціальні б'юті-гаджети. Але базовий набір працюючих засобів має бути з вами завжди. У світі косметики не існує панацеї – немає такого засобу, який вирішить усі проблеми. Працює лише комплексний підхід та регулярність.

Вам буде цікаво

Переверніть телефон